Nachází se ve Vaší učebně, nebo přednáškové místnosti interaktivní tabule? Nevíte, jak ji využít a v čem by Vám mohla pomoct? Náš kurz Vás seznámí s interaktivní tabulí a jejím využitím při výuce. Součástí kurzu jsou prezenční workshopy, kde si můžete vyzkoušet práci s interaktivní tabulí bez obav přímo v praxi.

Nechte se inspirovat, jak zlepšit svou schopnost přednášet či prezentovat. Obsah kurzu je k dispozici v angličtině.

Nebo používáte jen "powerpoint"? Chcete-li se inspirovat, jak koncipovat doprovodné materiály ke svým přednáškám, nepřehlédněte tento kurz (v anglickém jazyce).

Typografie se týká každého z nás. Tak proč ji nevyužít ke prospěchu svému i našich čtenářů? I malá změna vede ke zřetelnému zlepšení. 

V rámci kurzu si představíme základní pravidla typografie a vysvětlíme si, proč je výhodné je dodržovat. Nebudou chybět ani praktické ukázky využití typografických pravidel při přípravě studijních materiálů. 

V tomto kurzu se naučíte vytvářet kurzy pro online výuku nebo e-learningové materiály jako doplněk běžné výuky. Součástí kurzu je představení základních principů online vzdělávání i konkrétní návody, jak co nejlépe využít funkce LMS Moodle k obohacení své výuky.


Zajímá vás odpověď na některou z uvedených otázek?

Jak funguje Akademická knihovna JU?

Jak a kde hledat informace?

Jak vyhledávat informace na Internetu?

Jak ohodnotit nalezené informace?

Jak se dělá rešerše?

Jak pracovat s elektronickými informačními zdroji? Teoretická část.

Jak pracovat s elektronickými informačními zdroji? Praktická část.

Co jsou citace a jak je správně tvořit?

Jak fungují elektronické knihy na JU?

Prostudujte si Kurz práce s informacemi a dokážete vypracovat rešerši na vámi zvolené téma, najít vhodné zdroje a správně ocitovat použitou literaturu.