Setkali jste se se situací, kdy jste potřebovali obrázek pro doplnění své prezentace, studijního materiálu, vysvětlení problematiky nebo pro zvýraznění plakátu? 

Tento kurz se lehce dotýká problému získávání obrázků na internetu a následuje praktickou ukázkou, jak si obrázek jednoduše nakreslit (konkrétně ve volně dostupném programu Inkscape). A nemusíte mít strach, není třeba mít vyloženě umělecké vlohy, abyste takový obrázek zvládli. Chce to jen vědět, jak na to, a pak trénovat a trénovat... 

Nachází se ve Vaší učebně, nebo přednáškové místnosti interaktivní tabule? Nevíte, jak ji využít a v čem by Vám mohla pomoct? Náš kurz Vás seznámí s interaktivní tabulí a jejím využitím při výuce. Součástí kurzu jsou prezenční workshopy, kde si můžete vyzkoušet práci s interaktivní tabulí bez obav přímo v praxi.

Nechte se inspirovat, jak zlepšit svou schopnost přednášet či prezentovat. Obsah kurzu je k dispozici v angličtině.

Nebo používáte jen "powerpoint"? Chcete-li se inspirovat, jak koncipovat doprovodné materiály ke svým přednáškám, nepřehlédněte tento kurz (v anglickém jazyce).

Typografie se týká každého z nás. Tak proč ji nevyužít ke prospěchu svému i našich čtenářů? I malá změna vede ke zřetelnému zlepšení. 

V rámci kurzu si představíme základní pravidla typografie a vysvětlíme si, proč je výhodné je dodržovat. Nebudou chybět ani praktické ukázky využití typografických pravidel při přípravě studijních materiálů. 

V tomto kurzu se naučíte vytvářet kurzy pro online výuku nebo e-learningové materiály jako doplněk běžné výuky. Součástí kurzu je představení základních principů online vzdělávání i konkrétní návody, jak co nejlépe využít funkce LMS Moodle k obohacení své výuky.